RUTINA A NEBO VĚDA?
Zacuchané vlasy je třeba před mytím dobře pročesat, pokud jsou dlouhé, tak i vykartáčovat.
Vlasy namočíme, aby byly úplně mokré, ne jen navlhčené.
Zda aplikovat jeden nebo dva mycí cykly záleží na znečištění a mastnotě vlasů. Při pravidelném mytí stačí bohatě jen jeden mycí cyklu. Množství šamponu volíme s přihlédnutím k délce vlasů.
Lehce vmasírujeme šampon do vlasů od kořínků až po konečky dlouhých vlasů. Dle potřeby můžeme také použít vhodný vlasový kondicionér.
Důkladné opláchnutí šamponu je také důležité, voda vytékající z umytých vlasů by měla být vždy čirá. Zbytky šampónu v umytých vlasech nejsou žádoucí.
Vlasy netřeme ručníkem, aby nedošlo k jejich poškození. Vodu z vlasů pouze ručníkem lehce vymačkáme.
Pokud vlasy chceme fénovat, neměli bychom používat příliš horký vzduch, který by je mohl rovněž při časté aplikaci poškodit.
Objem vlasům dodáme foukáním přes kulatý kartáč.
Pokud vlasy budeme žehlit, před samotným žehlením je nutno nanést ochranný přípravek určený pro tuto činnost. Vlasy budou chráněny před případným spálením. Teplotu při žehlení volíme s ohledem na strukturu vlasů. Jemné a slabé vlasy je třeba žehlit při nižších teplotách.
Jednou za čas použijte na vlasy výživnou či hydratační masku, dle druhu a potřeby vašich vlasů. Vlasová maska je také vhodná přes zimní měsíce, kdy vlasy trpí výkyvy teplot, mrazem, sněhem a také častým používáním čepic.
Nezapomínejte také na pravidelné zastřihování konečků, jen tak udržíte vaše vlasy ve správné kondici.
Barvením vlasů můžeme zamaskovat kupříkladu šediny, či získat vysněný vzhled. Mějme však na paměti, že ne všechny barvy jsou k vlasům šetrné, proto je důležité svěřit se do rukou odborníka. Domácím barvením bychom vlasy mohli poškodit.
Jak často si vlasy budeme umývat, to je otázkou jejich znečištění. Pokud se nám vlasy mastí jen málo, stačí umývat jednou za týden. Je-li potřeba, frekvenci můžeme samozřejmě zvýšit. Ani každodenní mytí vlasů není na škodu, záleží jen na jejich typu.